جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ازدواج

ازدواج

نهاد خانواده یک نهاد مهم اجتماعی است که از ازدواج زن و مرد تشکیل میشود. هیچ شخصی در انتخاب خانواده ای که در آن به دنیا آمده نقشی نداشته است اما هر فرد میتواند مهم ترین عامل ساخت زندگی اجتماعی خویش باشد.

ازدواج موسسه حقوقی کردار نیک

برخی مواقع با وجود سخت گیری ها و تمام تلاش های افراد مبنی بر انتخاب شخص مناسب برای زندگی باز هم می بینیم که شرایط نامساعدی در برخی از زندگی ها وجود دارد. دلیل بسیاری از این موارد میتواند به سیر طبیعی تغییرات انسان ها برگردد.

برخی مواقع افراد سال هاست ازدواج کرده و تا چندی پیش از زندگی شیرین خود لذت میبردند، اما ورود اشخاصی در زندگیشان باعث تغییراتی در رفتار همسر میشود. تصمیمات نادرستی که افراد برای معاشرت ، انتتخاب شغل و نحوه برنامه ریزی و ... برای آینده خود انتخاب میکنند که با عدم موافقت دیگری مواجه میشود و به اصطلاح وارد چالش های زندگی میشوند.

همان طور که همیشه گفته میشود پیشگیری بهتر از درمان است. برای هر موضوعی باید راه درمانی هم وجود داشته باشد. موسسه حقوقی کردارنیک جهت ارائه خدمات حقوقی در زمینه خانواده از قبیل طلاق ، حضانت فرزند ، نفقه ، مهریه و ... گروهی از وکلای کاردان را گرد هم آورده و آماده خدمت رسانی به تمام هموطنان عزیز میباشد.

یکی از سوالاتی که عموما ذهن همه ی افراد را به خود مشغول میدارد، شرایط مهریه در ازدواج دائم و موقت است. در این مقاله ما قصد داریم تا شما را با حقوق قانونی خود آشنا کنیم.

آیا مهریه بدون طلاق هم قابل اخذ است؟

در جواب این سوال باید بگوییم که " بله " مهریه در صورتی که عندالمطالبه باشد در هر زمان از زندگی که زن خواستار آن شود باید به وی تقدیم شود.

آیا ازدواج دائم بدون مهریه امکان پذیر است و چه چیزهایی را میتوان مهریه قرار داد ؟

هر چیزی که مالیت داشته باشد میتواند به عنوان مهریه قرار گیرد مثل سکه ، خانه ، ماشین و یا حتی میتواند آموزش یک علم باشد.

ازدواج دائم بدون وجود مهریه نیز امکان پذیر است. هیچ الزامی برای زوجین مبنی بر قرار دادن مهریه وجود ندارد. این موضوع در ازدواج موقت کاملا برعکس است. ازدواج موقت بدون مهریه باطل میشود یعنی باید گفت یکی از ارکانی که باعث صحیح شدن ازدواج موقت میشود تعیین مهریه و مدت مشخص کردن برای آن است.

ازدواج سفید چیست ؟

پدیده ای که این روزها بسیار با گوش شنیده و با چشم دیده میشود افزایش ازدواج هایی تحت عنوان "ازدواج سفید" است. اکثر ما تا چندی پیش فقط ازدواج هایی تحت عنوان ازدواج دائم و موقت شنیده بودیم و با احکام و قوانین مربوط با آن کم و بیش آشنا هستیم. ازدواج های سفید پدیده هایی کاملا نوظهور هستند که امروزه توجه بسیاری از جوانان را به خود جلب کرده است.

این قبیل ازدواج ها را که به نوعی حتی نمیتوان نام ازدواج بر آن گذاشت بدون هیچ خطبه عقدی چه دائم و چه موقت تشکیل شده است. یعنی دختر و پسر به محض اینکه احساس کردند به یکدیگر علاقه دارند تصمیم میگیرند به زیر یک سقف رفته و بدون ثبت در شناسنامه زندگی خود را شروع میکنند.

اغلب این ازدواج ها بنا به دلیل وجود عدم مسئولیت پذیری در یکی از زوجین اتفاق می افتد. دختر و پسر در این نوع زندگی خود را مقید به هیچ چیز نمیدانند و احساس میکنند هر زمان که زندگی برای آن ها خسته کننده شد میتوانند همه چیز را رها کرده و زندگی با شخص دیگری را شروع کنند.

بدیهی است که در چنین ازدواج هایی بیشترین ضربه را دختران متحمل میشوند زیرا جوانی و شادابی از بین رفتنی است و در این صورت مرد میتواند آن ها را رها کرده و شخص دیگری را جایگزین نماید. در این صورت زن به دلیل ثبت نشدن این رابطه به هیچ محکمه ای نمیتواند شکایت برد و طلب حق و حقوقی از قبیل مهریه ، نفقه ، اجرت المثل و ... نماید.

بارداری در ازدواج سفید

ازدواج سفید یا سپید که به زندگی مشترک بدون سند رسمی اطلاق میشود از نظر قانونی جرم و دارای مجازات و از نظر شرعی حرام است.

در صورتی که این ازدواج به بارداری زوجه بیانجامد زن میتواند با مراجعه به دادگاه برای فرزندش تقاضای شناسنامه نماید. در این صورت اگر هویت بچه مشخص شود و پدر وی را بپذیرد برای وی با نام خانوادگی پدر شناسنامه صادر میشود.

قابل ذکر است هر دو زوج و زوجه به دلیل وجود چنین ازدواجی مجازات خواهند شد.

مواردی هم وجود داشته که پدر برای تعیین هویت فرزند و انجام آزمایش ها حاضر نشده و هویت بچه نامشخص مانده که با نام خانوادگی مادر برای وی شناسنامه صادر شده است .

برای مشاوره حقوقی در مورد فسخ ازدواج می توانید با وکیل باتجربه و کاردان موسسه حقوقی کردار نیک و کسب راهنمایی با شماره تلفن های 021-88931969 و 021-88943662 تماس حاصل نمایید.براى بهره گيرى از مشاوره هاى حضورى و تلفنى وكلاى موسسه در رابطه با دعاوى كيفرى خود با ما در تماس باشيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا